Розрахунок освітлення

Розрахунок освітленняЦя стаття дає орієнтовну інформацію покупцям для вибору потужності світильників.

У цілому освітлення будь-якого приміщення можна розділити на загальне та локальне (місцеве).

Загальне освітлення - це, як правило, розсіяне і відбите від стелі і стін світло, забезпечений стельовими світильниками, люстрами або їх поєднанням з настінними світильниками і бра. При цьому освітленні можна безпечно пересуватися, бачити всі предмети і виконувати роботу, яка потребує підвищеної точності.

Принципи прикидочної оцінки загального освітлення, якими на практиці користуються дизайнери при підборі світильників у неспецифічних випадках для приміщень з висотою стелі не більше 3 м, зводяться до таблиці:

Приміщення, де використовується приглушене світло Спальня, коридор, підвал, гараж 10-12W на м2
Приміщення, де використовується середній рівень світла Санвузол, робочий кабінет, дитяча, кухня 15-18W на м2
Приміщення з найяскравішою освітленістю Вітальня 20-25W на м2

Примітка до таблиці: таблиця розрахована для ламп розжарювання. Для галогенових ламп значення зменшуються у 1,4 рази, для люмінесцентних та енергозберігаючих ламп - у 5 разів.

Якщо висота стелі в кімнаті більше 3-х метрів - число необхідних ватт потрібно помножити приблизно на 1,5.

Якщо стіни кімнати і меблі витримані в темних тонах з матовим характером поверхні, кількість світла також треба брати з запасом не менше ніж у 1,5-2 рази.

Локальне освітлення - це додаткове світло, яке підсвічує певні області в приміщенні для тих чи інших цілей.

Для кожного виду діяльності потрібно цілком певне локальне освітлення. Існують відповідні норми. Наприклад, для креслення освітленість поверхні столу повинна бути не менше 500 люксів, що означає: лампа розжарювання потужністю у 150 ват приблизно в метрі над столом. Якщо господиня займається шиттям, то це 100 ватт на відстані 20 - 30 см. Якщо читаєте, досить 60 ватт, віддалених від книги приблизно на півметра. Миття посуду - 40 ватт і ті ж півметра.

  Магазин: