Дизайн освітлення для дому

Проектування системи освітлення - один з найважливіших моментів при вирішенні образу майбутнього інтер'єру.

Освітлення повинно бути «прив'язане» до архітектури та висунутим вимогам, щоб отримати максимально зручну сучасну систему світла.

З настанням сутінків, у вечірній час застосовується штучне освітлення, яке здатне змінити вигляд інтер'єру і надати йому особливий настрій.

Штучне освітлення створюється електричними світильниками. Воно повинне забезпечувати рівномірну та достатню освітленість приміщення, яка складається із загального освітлення з додаванням місцевого освітлення зон та робочих поверхонь.

При загальному освітленні пом'якшуються різкі переходи від світла до тіні і окремі функціональні зони візуально як би об'єднуються у загальну цілісну композицію інтер'єру.

При місцевом освітленні широко використовуються освітлювальні прилади, що дозволяють направити світло в ту або іншу сторону. Їх закріплюють на планці в стелі і за бажанням переміщують так, щоб їх світло падало на якусь частину інтер'єру. Для таких занять, як читання в кріслі, вишивання тощо, рекомендується використовувати підлоговий світильник у вигляді торшера.

Освітлення будь-якого приміщення квартири повинно враховувати його функціональне призначення і залежно від цього може бути організовано з використанням різних засобів і прийомів.

Освітлення передпокою найчастіше здійснюється одним світильником, встановленим у центрі стелі. Для цього використовують стельові світильники, які при відносно невеликих розмірах передпокої не заважають одягати верхній одяг.

Важливо зробити правильний вибір світильників, їх зовнішнього вигляду, пов'язавши його з інтер'єром або стилем квартири.

Для освітлення спальні крім загального передбачається місцеве - в узголів'я ліжок та у туалетного столика. Як вже було сказано, для загального освітлення рекомендується світильник, світловий потік якого розсіюється по сторонам. Неприйнятно світло, що йде зверху, так як воно створює на обличчі грубі тіні, неприпустимо також кольорове освітлення.

В дитячій кімнаті для загального та місцевого освітлення доцільно використовувати підвісний світильник комбінованого освітлення, який за рахунок довгого шнура можна підвішувати в різних ділянках стелі, направляючи за бажанням світло на стіл для занять, в зону ігор, на ліжко і т.п.

Особливу увагу слід приділити організації освітлення куточка школяра. Бажано, щоб верхня кришка стола або секретера була обов'язково матової фактури. Світло повинно рівномірно освітлювати всю поверхню столу.

Освітлення кухні робиться двох видів, загальне і місцеве - над робочою площиною стола, так як при одному загальному верхньому джерелі світла тінь від працюючого падає на поверхню столу.

Місцеве освітлення краще всього розташовувати під навісними шафками - у цьому випадку світло не падає в очі працюючого, а висвітлює тільки руки та стіл. Для місцевого освітлення часто використовуються лампи денного світла - люмінесцентні трубки, але бажано теплого або рожевого кольору, а не холодного блакитного кольору.

Санітарні вузли також обладнають місцевим і загальним освітленням, освітлення повинно бути досить інтенсивним, щоб при митті рук, купанні, доглядом за волоссям був забезпечений відповідний світловий комфорт. Оскільки ванна - приміщення з дуже високим відсотком вологості повітря, тут рекомендується застосовувати напівгерметичні освітлювальні прилади - плафони і бра, зазвичай закриті склом молочного кольору.

Втілюйте ваші задумки, освітлюйте інтер'єр та насолоджуйтеся світлом!

  Магазин: