Стиль Класицизм

Стиль Класицизм Класицизм (походить від латинського classicus - зразковий) - це не тільки художній стиль, але й цілий естетичний напрям у мистецтві, що розвивався в Європі у період з кінця XVII до початку XIX ст.

Основу класицизму становить концепція раціоналізму, яка взяла свій старт з філософії Декарта. Суворі правила і канони, яким підкоряється будь-яке художнє творіння - характерна риса стилю класицизм. Цим особливо підкреслюється упорядкованість, логічність і несуперечливість сущого. Тільки вічне та незмінне для класицизму має сенс, тільки значущі та типологічні риси гідні відображення. Все індивідуальне й випадкове безжально ігнорується. Для класицизму характерно запозичення багатьох канонів й закономірностей з античного мистецтва (Горацій, Аристотель). Філософія цього напряму приділяє дуже велику увагу суспільно-виховному впливові мистецтва.

Класицизм в архітектурі - це стиль, популярний в Європі у XVIII і на початку XIX ст. Його основною особливістю було повернення до зразків античного зодчества як до втілення монументальності, врівноваженості, лаконізму, строгості та простоти. Тут віддається перевага об'ємної ясності і зрозумілості форм та систематичності планування. Для класицизму характерні форми і пропорції кшталт античних, симетрично-осьові ансамблі, лаконічність і скромність декоративного оформлення, повторюваність в плануванні міст.

Класицизм підходить для серйозних, грунтовних та відповідальних, а також, консервативних людей. Для цього стилю властиві деталі античної архітектури, показність, солідність і навіть невелика масивність. В наш час класичний стиль часто поєднують з іншими стилями, створюючи різні модифікації.

Характерними рисами цього стилю є точність і симетричність. Тут доречні будуть, наприклад, симетрично розміщені на стінах невеликі картини або гравюри однакових розмірів. Килими, шпалери, переважно, одноколірні або з легким малюнком, щоб не розбивати просторову цілісність. Меблі - витончені й суворі без легковажних і витіюватих завитків. У колірному оформленні переважають стримані нейтральні та теплі відтінки (всі відтінки коричневого, оливковий, пісочний). Слід уникати контрастних, ріжучих очі кольорів. Вікна краще завішувати портьєрами, наприклад з оксамиту, у поєднанні з легкою гардиною (тюль), але не жалюзями. У світловому оформленні інтер'єру основне - витримані класичні форми люстр, бра, торшерів, настільних та приліжкових ламп.

  Магазин: