Стиль Готика

Готика - період у розвитку середньовічного мистецтва, який охоплював майже всі галузі культури і розвивався на території Західної, Центральної і частково Східної Європи з XII по XV століття. Готика прийшла на зміну романського стилю, поступово витісняючи його. Хоча термін «готичний стиль» найчастіше застосовується до архітектурних споруд, готика охоплювала також скульптуру, живопис, книжкову мініатюру і т. п.

Готика у своєму розвитку підрозділяється на Ранню готику, Період розквіту, Пізню готику.

Фантастичні, перевершуючи всі існуючі досі, конструкції готики долають громіздкість каменю. Внаслідок цього основними рисами можуть вважатися ірраціоналізм, дематеріалізація, прагнення у височинь, містика, легкість, експресивність. Стіни перестають бути конструктивним елементом, стають більш легкими, облицьовуються деревом або прикрашаються стінописом яскравих кольорів, настінними килимами.

Характерними елементами готичного стилю стають стрункі колони, складні форми склепінь, ажурні орнаменти, вікна у формі троянди і стрілчасті склепіння, шибки у свинцевому обрамленні, з випуклого скла, але без завіс. Картинами для прикраси кімнат користуються рідко. У той же час з'являється портретний живопис олією і гравюри по дереву. Живопис і скульптура виразні і експресивні. "Готичні троянди", барвисті вітражі, розфарбована скульптура - все це говорить про особливу роль кольору в середньовіччі. Дощаті і кахельні підлоги раннеготического інтер'єру пізніше застеляли килимами.

Стелі-зазвичай дерев'яні балкової конструкції або з відкритими оформленими кроквами. Зустрічається декоративний розпис на стелі.

Центр інтер'єру в готичному стилі - багато оформлений камін або кахельна піч.

У формоутворенні важких та незграбних меблів домінує копіювання в дереві церковної архітектури. Типові меблеві вироби: високі двостулкові шафи з чотирма, шістьма або дев'ятьма фільонками, а також буфети на високих ніжках.

Основні матеріали: камінь, мармур, дерево.

У декорі використовувалася плиткова мозаїка, майоліка; скрині обтягували шкірою, використовувалася багата металева (залізна і бронзова) фурнітура, мотиви сталактитів. Фігурна ліпнина часом розписувалася і покривали позолотою. Було прийнято використовувати в орнаменті герби.

Колірна гамма: червоні, сині, жовті, коричневі відтінки + золоті та срібні нитки, а також пурпурні, рубінові, синяво-чорні, гвоздично-рожеві, зелені відтінки.

  Магазин: