Стиль Модерн

Модерн (від фр. moderne - сучасний) - художній напрям у мистецтві, що було популярним у другій половині XIX - початку XX століття. Його відмітними особливостями є: відмова від прямих ліній і кутів на користь більш природних, «природних» ліній, інтерес до нових технологій, розквіт прикладного мистецтва. Модерн прагнув поєднувати художні і утилітарні функції створюваних творів, залучити в сферу прекрасного всі сфери діяльності людини.

Модерн прагнув стати єдиним синтетичним стилем, в якому всі елементи з оточення людини були б виконані в одному ключі. Внаслідок цього в цей період зріс інтерес до прикладних мистецтв: дизайну інтер'єрів, кераміці, книжковій графіці.

Поширенню модерну сприяло проведення всесвітніх виставок, на яких демонструвалися досягнення сучасних технологій та прикладного мистецтва. Найбільшу популярність модерн отримав на всесвітній виставці в Парижі (1900). Після 1910 значення модерну стало згасати.

Архітектуру модерну відрізняє, насамперед, прагнення до створення одночасно і естетично красивих і функціональних будівель. Велика увага приділялася не тільки зовнішньому вигляду будівель, але й внутрішньому інтер'єру, який ретельно опрацьовувався. Всі конструктивні елементи: сходи, двері, стовпи, балкони художньо оброблялися.

Одним з перших архітекторів, які працювали в стилі модерн, був бельгієць Віктор Орта (1861-1947). У своїх проектах він активно використовував нові матеріали, в першу чергу, метал і скло. Несучим конструкціям, виконаним із заліза, він надавав незвичайні форми, що нагадують якісь фантастичні рослини. Сходові перила, світильники, що звисають зі стелі, навіть дверні ручки - все ретельно проектувалося в єдиному стилі. У Франції ідеї модерну розвивав Ектор Гимар, якмй створив, в тому числі, вхідні павільйони паризького метро.

Ще далі від класичних уявлень про архітектуру пішов Антоні Гауді. Будівлі, споруджені їм, настільки органічно вписуються в навколишній пейзаж, що здаються справою рук природи, а не людини.

Стиль модерн в приміщенні допоможе розкрити витонченість і яскраву індивідуальність власника. Лінії в модерні вишукані, плавні і м'які, нагадують рослинний орнамент; йому властиве максимальне виявлення фактури і пластичних можливостей матеріалу.

  Магазин: