Стиль Хай-тек

Хай-тек (від англ. high technology - високі технології) - стиль в архітектурі та дизайні, що зародився в надрах постмодерністської архітектури в 1970-ті і знайшов широке застосування в 1980-тих. Основоположники та найяскравіші представники - Річард Роджерс, Ренцо Піано, Норман Фостер.

Основні риси:

  • Використання прямих ліній і простих фігур.
  • Широке застосування скла, пластика, металу.
  • Трубчасті конструкції з металу і сходи, виведені назовні будівлі.
  • Децентроване освітлення, що створює ефект просторого, добре освітленого приміщення.
  • Широке використання сріблясто-металевого кольору.
  • Високий прагматизм в плануванні простору.
  • Часте звертання до елементів конструктивізму і кубізму.

Стиль хай-тек часто називають інтер'єрами високих технологій. По суті справи, цей стиль прямо протилежний екологічному, східному. Основний його принцип - формування навколишнього середовища зі збірних технічних деталей, а також скла, металу і бетону.

Інтер'єри в стилі хай-тек - це гармонійне поєднання простору і світла, форми предметів та їх кольору плюс ідеальні пропорції. В кольорі, матеріалі ніяких особливих переваг у такого стилю немає. Можна застосовувати все що завгодно: фарбу, яка дає гладку, блискучу поверхню, штукатурку, рідкі або об'ємні шпалери з цікавим рельєфом, керамічну плитку, натуральний камінь, ламіноване дерево, лінолеум.

Меблі повинні бути схожі на офісні: пластик, шкірозамінник, полірований метал.

Інтер'єри цього стилю відрізняють чіткість і конкретність, діловитість. Малюнків немає, декоративних елементів теж. Поверхні стін, стелі та підлоги повинні бути ідеально гладкими і чистими, і, відповідно, меблі, тканини, посуд також повинні бути гладкими і блискучими.

У такому інтер'єрі буде доречно все легке, з чіткими геометричними формами. Вдало підібрані стільці, крісла або диван з хромованого металу і шкірозамінника виглядають дуже стильно і водночас є практичні та зручні.

Замість шафи в хай-тековском інтер'єрі краще помістити стелажні модулі з закритими і відкритими секціями. Вони можуть бути з будь-якого матеріалу - пластикові або дерев'яні полиці, укріплені на металевому каркасі з полірованих труб.

Всі металеві елементи меблів і фурнітура повинні бути сріблястими, блискучими.

  Магазин: